PROGRAMIN AMACI :

İş hayatının sevk ve idaresi ile kamu yönetiminde yönetime yardımcı olacak veya kendi adına işyeri açıp çalıştırabilecek, nitelikli ara insan gücü yetiştirmeyi amaçlayan dört yarı yıllık bir yükseköğretim programıdır.

PROGRAMI TANITICI KISA BİLGİ:

Yüksekokulumuz İşletme programı 1995 – 1996 Öğretim Yılında eğitime başlamıştır.

İşletme programı öğrencileri Teorik derslerin yanında ağırlıklı olarak okuldaki bilgisayar laboratuarlarında ofis ve paket programlarını uygulamalı olarak işlemekte, bilgisayar laboratuarında büro araç ve gereçlerinin kullanımını uygulama olarak gerçekleştirmektedir. Ayrıca öğrenciler iş piyasasından alınan gerçek örnekler üzerinde çalışarak uygulamalar gerçekleştirmektedir. Ayrıca 2. sınıftan itibaren öğrenciler Finansman ve Yönetim dallarından istediklerinde eğitim almaya devam edebilirler.

Bu programın hedefi İki yıllık ön lisans dönemi sonunda öğrencilerin kaynakları, varlıkları, zamanı, işlemi ve işgücünü yönetmek konusunda bir iş yerine bağlı olarak yönetime katkı vermek suretiyle rol üstlenen veya kendi iş yerinde yönetim fonksiyonlarını icra eden düzeye getirmektir.

MEZUNLARIN İŞ BULMA OLANAKLARI:

İşletme Meslek Elemanı Kamu kurumlarında, özel iş yerlerinde veya kendi işlerini açıp çalışabilirler.

LİSANS OLANAKLARI

Öğrencilerimiz mezun olduktan sonra Dikey Geçiş Sınavına girebilirler. Bu sınavda başarılı olan öğrenciler Lisans eğitimlerine devam ederler.

12 Aralık 2018, Çarşamba 230 kez görüntülendi