PROGRAMIN AMACI :

İş hayatında işletmelerde Turizm ve Otel İşletmeciliği biriminin sevk ve idaresinde, yöneticilere yardımcı olacak veya kendi adına iş yeri açıp çalıştırabilecek, ara insan gücü yetiştirmeyi amaçlayan iki yıllık bir yüksek öğretim programıdır.

PROGRAMI TANITICI KISA BİLGİ:

Yüksekokulumuz Turizm ve Otel İşletmecilği programı 2002-2003 öğretim yılında eğitime başlamıştır.

Turizm ve Otel İşletmecilği programı öğrencileri kendi veya bir iş yerine bağlı olarak Turizm ve Otel işletmelerinin faaliyetini gerçekleştirmek amacıyla hizmet sektöründe, bilgilendiren, hizmetleri yürüten ara eleman olma konusunda teorik ve pratik dersler alarak gerçek örnekler üzerinde çalışarak uygulamalar gerçekleştirmektedir.

Bu programın hedefi iki yıllık ön lisans dönemi sonunda öğrencileri işletmelerin Turizm ve Otel İşletmeciliği eylemlerinin belirlenmesinde, uygulanmasında ve izlenmesinde nitelikli ara eleman düzeyine getirmektir.

MEZUNLARIN İŞ BULMA OLANAKLARI:

Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı  Meslek Elemanı Kamu kurumlarında,Turizm Sektöründe ve  özel iş yerlerinde çalışabilirler.

LİSANS OLANAKLARI

Turizm ve Otel İşletmecilği Programı öğrencileri mezun olduktan sonra Dikey Geçiş Sınavına girebilirler. Bu sınavda başarılı olan öğrenciler Lisan eğitimlerine devam ederler.

12 Aralık 2018, Çarşamba 222 kez görüntülendi