PROGRAMIN AMACI :

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programı İşletmelerin muhasebe bölümleri ile kamu kurum ve kuruluşlarının muhasebe servisinde sorumluluk üstlenebilecek ve / veya yasal şartları sağladıktan sonra kendi adına işyeri açıp çalıştırabilecek nitelikli eleman yetiştirmeyi amaçlar.

PROGRAMI TANITICI KISA BİLGİ:

Yüksekokulumuz Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programı 2002-2003 öğretim yılında eğitime başlamıştır.

Muhasebe programı öğrencileri Teorik derslerin yanında ağırlıklı olarak okuldaki bilgisayar laboratuarlarında Muhasebe paket programlarını uygulamalı olarak işlemekte,muhasebe laboratuarında büro araç ve gereçlerinin kullanımını uygulama olarak gerçekleştirmektedir. Ayrıca öğrenciler iş piyasasından alınan gerçek örnekler üzerinde çalışarak uygulamalar gerçekleştirmektedir.

Bu programın hedefi iki yıllık ön lisans dönemi sonunda öğrencilerin muhasebe kaydı, beyannamelerin doldurulması , bordro düzenleme bilanço çıkarma gibi muhasebe ile ilgili bilgileri ve becerileri bilgisayar ortamında uygulayabilir düzeye getirmektir.

MEZUNLARIN İŞ BULMA OLANAKLARI:

Muhasebe Meslek Elemanı Kamu kurumlarında, özel işyerlerinde veya kendi işlerini açıp çalışabilirler.

LİSANS OLANAKLARI

Muhasebe Programı öğrencileri mezun olduktan sonra Dikey Geçiş Sınavına girebilirler. Bu sınavda başarılı olan öğrenciler Lisan eğitimlerine devam ederler.

12 Aralık 2018, Çarşamba 283 kez görüntülendi